Haber

Bolu Belediye Başkanı Tehdit Edilen Emlakçıya Ev Hapsi Kararı Verdi

BOLU Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı Arapça tabelasını polise kaldırttığı için tehdit eden emlakçı Mehmet Mutlu (43) hakkında 2 ay 9 gün ev hapsi kararı verildi. Ayrıca Mutlu’nun ruhsatlı silahına da el konulması ve Tanju Özcan’a 100 metreden fazla yaklaşmaması kararlaştırıldı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın talimatıyla geçen hafta kent merkezindeki bir emlak ofisindeki Arapça tabelalar polis tarafından kaldırıldı. Emlak ofisi sahibi Mehmet Memnun, 3 gün önce CHP İl Başkanlığı’nda katıldığı toplantının ardından Tanju Özcan’ı tehdit etti. Memnun’un, Tanju Özcan’ı “Arapça tabelamızı kaldırdınız. Bugünden itibaren size 72 saat süre veriyorum. 72 saat içinde o tabela değiştirilmezse gereğini yapacağım. Bir daha uyarmayacağım” diyerek tehdit ettiği iddia edildi. sonuçlarına katlanacaksın.” Bunun üzerine Özcan şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Mehmet Mutlu, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki ifadesinin ardından dün Bolu 2. Sulh Ceza Hakimliği’nde ‘tehdit’ suçlamasıyla hakim karşısına çıkan Mehmet Mutlu, suçlamaları kabul etti. Tanju Özcan’ın avukatı Yasin Karagöl de, Mehmet Mutlu’nun emekli asker olduğu için silah taşıdığını belirterek, ‘adli kontrol’ tedbiri istedi.

‘ŞÜPHELİ YETERLİ SİLAH KULLANABİLİR’

Bolu 2. Sulh Ceza Hakimliği, Mehmet Keyifli hakkında, ‘Şüphelinin kendine ait ateşli silahı bulunmaktadır, dosyaya yansıyan belgelere bakıldığında şüphelinin emekli astsubay olduğu anlaşılmaktadır, şüphelinin ateşli silah kullanabileceğinin kabul edilmesi gerekmektedir. iyi derecede ateşli silah bulunduğunu ve zanlının söylediği sözleri yerine getirebilme becerisine sahip olduğunu belirtti. “Suç olduğu anlaşıldığından” ifadelerini kullanarak 2 Nisan 2024 tarihine kadar ev hapsine alınmasına karar verdi. Mutlu’nun ruhsatlı silahına 31 Aralık 2024 tarihine kadar el konulmasına ve gelmemesine karar verildi. Özcan’a 100 metreden daha yakın.

akcadaghaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu