Haber

Depremde enkaz altında kalan kızın babası: Ateşimiz hiç sönmedi

Foto muhabiri Adem Altan’ın, depremin birinci yılında 6 Şubat depreminde enkaz altında kalan kızı Irmak Leyla Hançer’in elini tutarken çektiği fotoğrafla hafızalara kazınan Mesut Hançer; “Ateşimiz hiç sönmedi. İkinci adresimiz mezarlıktı” dedi.

Depremde enkaz altında kalan 15 yaşındaki kızı Irmak’ın elini tutarken foto muhabiri Adem Altan’ın çektiği fotoğrafla anılıyor; Kızıyla birlikte iki kardeşini, annesini, teyzesini ve iki yeğenini kaybeden Kahramanmaraşlı Mesut Hançer, depremin birinci yıl dönümünde konuştu. Hançer şunları söyledi:

“Bu acı asla anlatılamaz. Bir çocuğun acısı daha büyük olduğu için bize hepsini unutturdu. Bir çocuk asla unutulmaz. Bir yıldır ateşimiz sönmedi, acımız hiç dinmedi. Acı çekiyoruz. acı daha da kötü, her geçen gün onu özlüyoruz.”

Fotoğraf karesine ilişkin Hançer, “Kızınızı ve çocuğunuzu beton yığınlarının altında böyle görmek çok büyük bir acı… Tarifi mümkün olmayan bir acı. Zaman geçiyor ama acımız daha da artıyor.” Acımız hiçbir zaman dinmez. Mezarlık hiçbir zaman boş kalmaz.” “Biz bunu geride bırakmıyoruz, burası ikinci adresimiz oldu. Ankara’dan geldiğimizde direkt oraya gidiyoruz” dedi.

Gülseven Medya Küme Lideri Necat Gülseven ve eşi Ebru Yaşar, depremde kızlarını ve yakınlarını kaybeden ve evlerinden ayrılmak zorunda kalan Hançer ve ailesine sahip çıktı. Çift, Hançer’e Ankara’da bir ev satın aldı ve ona TV100 Ankara Temsilciliği’nde iş verdi. Hançer bu süreci şöyle anlattı:

“Fotoğraftan sonra Necat Gülseven aradı. Bizi Ankara’ya götürdü. TV100’de bize iş imkanı sağladı. 1 yıldır kendisiyle çalışıyoruz. Ebru Yaşar da her türlü imkanı sağladı. Evimizi aldı, açtı. Eşyalarımızı aldık. Her türlü imkanı sağladılar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu